pipehaji

به وبسایت پایپ حاجی خوش آمدید...

pipe.haji.fainal.

چسب تانگیت

چسب تانگیت

چسب تانگیت یکی از انواع چسب هایی است که طرفداران زیادی دارد . برای اطلاع از روش کار با این چسب و قیمت چسب تانگیت در ادامه با پایپ حاجی همراه باشید .چسب های ساختمانی گروهی از چسب ها هستند که معمولا افردی که در حیطه ساختمان سازی و یا لوله کشی فعالیت دارند با آن آشنا هستند . برخی از این چسب ها مانند چسب بتن برپایه سیمان تولید می شوند. 

برخی دیگر مانند چسب های کاشی و سرامیک پایه پلیمر دارند و برای نصب انواع کاشی و همچنین سرامیک بر روی سطوح مورد استفاده قرار می گیرند . همچنین دسته دیگری از چسب های ساختمانی نیز وجود دارند که بر پایه پلی یورتان ساخته می شوند .

همان گونه که میدانید ، چسب تانگیت بر اساس نوعی فوم حجیم شونده بر روی نقاط مورد نظر به کار می رود . چسب تانگیت برای درزگیری و عایق بندی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند . یکی دیگر از چسب های ساختمانی چسب پی وی سی نام دارد. 

که برای چسباندن لوله و اتصالات ساختمان به کار می رود . بنابر این این گروه از چسب ها تعداد زیادی از محصولات را شامل می شوند که هر یک کاربرد به خصوصی دارند .

قیمت چسب تانگیت

چسب تانگیت نوعی چسب تک جزئی بر پایه رزین پی وی سی است . این محصول برای چسباندن لوله ها و همچنین اتصالات شبکه های آب و فاضلاب و اتصال صفحات پی وی سی و … به کار می رود . استفاده از این چسب نوعی جوش میان قطعت به وجود می آورد . 

در واقع پس از اعمال چسب بر روی سطوح مورد نظر، نقاط چسب کاری شده حل می شوند. و دو قطعه به هم متصل می شود . چسب های پی وی سی در دو نوع معمولی و فشار قوی تولید می شوند. که بسته به نوع کاربرد استفاده می شوند .

راهنمای استفاده از چسب تانگیت

سطوحی که قرار است در آن از چسب های پی وی سی یا چسب تانگیت استفاده شود ، باید ابتدا توسط حلال مناسب تمیز شود . بنابر این سطحی که بر روی آن چسب مالیده خواهد شد ، کاملا عاری از هر گونه گرد و غبار خواهد بود . توجه داشته باشید که این چسب باید قبل از مصرف کاملا هم زده شود .

برای استفاده از چسب پی وی سی ابتدا درون لوله و سپس روی لوله در امتداد محور لوله باید کاملا به چسب آغشته شود و بعد لوله کوچکتر بدون پیچاندن در درون لوله اول قرار بگیرد و برای چند ثانیه در همین وضعیت نگه داشته شود . در ادامه استفاده از چسب تانگیت را به طور کامل توضیح دادیم .

این نوع چسب به شدت قابل اشتعال است. لذا در محل استفاده آن از کشیدن سیگار و ایجاد جرقه یا آتش جدا خودداری نمائید. 

به منظور محافظت از سیستم تنفسی حتما در فضا از تهویه مناسب استفاده کنید.  در صورت تماس با چشم سریعاً چشمها را با مقدار زیادی آب بشویید.

فراهم کردن زمینه چسب تانگیت

خاک های سنگین را که به سطوح متصل شده اند (پایه لوله در خارج ، سوکت داخل ) حذف کنید . سپس عمق جای گذاری اتصالات ( طول باند ) را اندازه گیری کنید . و آن را در انتهای لوله نشان دهید .تا کارایی میزان چسب مورد نیاز و ورود کامل لوله را بررسی کنید . 

ذخیره سازی چسب تانگیت

توجه داشته باشید که چسب تانگیت نباید در دمای کمتر از 5 درجه ی سانتی گراد ذخیره شود . زیرا باعث میشود که ویسکوزیته و ضخامت چسب افزایش یابد و بنابراین کارایی ان را تحت تاثیر قرار میدهد . و تاثیراتی منفی و مخرب را خواهد داشت . 

البته این نکته را در نظر بگیرید که پس از تهویه در دمای اتاق و تکان کامل ، ویسکوزیته ی ناشی از درجه ی حرارت ، افزایش می یابد و مجددا ضخامت ان کاهش پیدا می کند .

عمر مفید چسب پی وی سی

این نکته را حتما در نظر بگیرید که در صورتی که چسب تانگیت (Tangit) در دمای کمتر از 20 درجه ی سانتی گراد نگهداری شود ، عمر مفید آن 18 ماه از تاریخ پر شدن آن می باشد . تاریخ تولید و تعداد دسته در پایین قلع نشان داده شده است . پایپ حاجی به شما توصیه میکند که قبل از هر بار مصرف تاریخ آن را چک کنید .

مسدود کردن چسب تانگیت

چسب تانگیت

چسب را حتما حدود چند ثانیه نگه دارید تا زمانی که چسب شروع به خشک شدن کند . و بلافاصله پس از چسبانده شدن ،چسب اضافی را با دستمال کاغذی نازک پاک کنید . به منظور فرایند سریع چسبندگی ، اجزا باید به طور کامل در مدت 4 دقیقه بعد از استفاده از چسب به یکدیگر بپیوندند .

این چسب قادر به پر کردن فاصله هایی ( ناشی از تحمل لوله ) تا 0.6+ میلیمتر می باشد . در طول 5 دقیقه اول بعد از پیوستن ، لوله ها نباید حرکت کنند . در دمای کمتر از 10درجه ی سانتی گراد این زمان باید حداقل 15 دقیقه افزایش یابد . 

لوله های پیوندی پس از 10 تا 12 ساعت باید به تراشه کاهش یابد . بعد از اخرین پیوند ، قبل از پر کردن لوله ها یا انجام ازمایش ها ، 24 ساعت صبر کنید . برای اطلاع از قیمت چسب تانگیت کلیک کنید .

کارایی چسب پی وی سی

یکی از مواردی که حتما باید به آن دقت کنید این است که ، قبل از استفاده از چسب تانگیت لوله پلیکا را بشویید . چسب باید به آرامی از روی چوبی که نگه داشته شده است . 

جریان یابد و یک دنباله تشکیل دهد . در جهت محوری پوشش یکنواختی از چسب را ، ابتدا در داخل سوکت و سپس به لوله ها اعمال کنید . 

به منظور جلوگیری از ایجاد دانه های مضر در داخل لوله ، چسب نازکی در داخل لوله استفاده کنید ، اما به شکل وسیعی در انتهای لوله به کار ببرید . 

بلافاصله لوله را به سوکت وصل کنید تا دستگاه متوقف شود . سعی کنید این کار را بدون چرخاندن و یا مسدود کردن انجام دهید.

چند ثانیه نگه دارید تا زمانی که چسب شروع به خشک شدن کند . و بلافاصله پس از چسبانده شدن ، چسب اضافی را با دستمال کاغذی نازک پاک کنید . 

برای سرعت بخشیدن به فرایند چسبندگی ، اجزا باید به طور کامل در مدت 4 دقیقه بعد از استفاده از چسب به یکدیگر بپیوندند .

 

قیمت چسب تانگیت

این چسب قادر به پر کردن فاصله هایی ( ناشی از تحمل لوله ) تا 0.6+ میلیمتر می باشد . این مورد را حتما در نظر بگیرید که در طول 5 دقیقه اول بعد از پیوستن ، لوله ها نباید حرکت کنند . در دمای کمتر از 10درجه ی سانتی گراد این زمان باید حداقل 15 دقیقه افزایش یابد . لوله های پیوندی پس از 10 تا 12 ساعت باید به تراشه کاهش یابد . بعد از آخرین پیوند ، قبل از پر کردن لوله ها یا انجام آزمایش های نشت ، 24 ساعت صبر کنید .

از ویژگیهای چسب پی وی سی تانگیت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

چسب پی وی سی

چسب تانگیت ، کاربردی ترین چسب برای چسباندن لوله های پی وی سی آب و فاضلاب ، لوله های گاز و لوله های آب رسان کشاورزی می باشد در ادامه با پایپ حاجی ویژگی های آن ها با هم مرور میکنیم .

 • مقاوم در برابر شعله
 • مقاوم در برابر خوردگی
 • استحکام کششی
 • قیمت چسب تانگیت بسیار مناسب است
 • مقاوم در برابر سایش و خراش
 • آب بندی اتصالات
 • مقاوم در برابر ضربه
 • مقاوم در برابر مواد شیمیایی

هنگام استفاده از چسب پی وی سی چه مواردی را باید رعایت کنیم ؟

قیمت چسب تانگیت نسبت به ویژگی های آن بسیار مقرون به صرفه است . اما با این حال هنگام استفاده از آن شما باید نکات زیادی را در نظر بگیرید .

 • چسب های pvc تانگیت ، در برابر مواد اشتعال زا اشتعال پذیر است بنابراین نباید در مکان هایی که مواد اشتعال زا وجود دارد نگهداری شود. حتی توجه داشته باشید که هنگام استفاده از این چسب محبوب از سیگار کشیدن خود داری کنید .
 • این چسب ، باید در یک محیط باز و یا دارای تهویه مناسب استفاده شود تا به سلامت انسان آسیب وارد نکند و در صورت تماس با چشم و صورت سریعا با آب و صابون شسته شود.
 • چسب تانگیت ، باید در یک ظرف بسته با دمای 5 تا 30 درجه سانتی گراد دور از تابش مستقیم نور خورشید نگهداری شود.
قیمت چسب تانگیت

نحوه استفاده از چسب پی وی سی :

برای اتصال قطعات pvc بهترین گزینه چسب های پی وی سی می‌باشند . این نوع چسب‌ معمولا از چند نوع مکانیزم برای چسباندن دو قطعه پلاستیکی پی وی سی بهره می‌گیرد.  نحوه چسبیده شدن لوله و اتصالات با چسب پی وی سی به این صورت است که چسب با مواد شیمیایی که دارد باعث می‌شود اول لوله و اتصال پی وی سی کمی ذوب شوند و سپس بعد از خشک شدن چسب به هم جوش بخورند . 

چسب ماده‌ی فراری است و بعد از چند مدت به صورت کامل از بین خواهد رفت و اتصال دو لوله جوش خورده به هم همیشه باقی می‌ماند.

قیمت چسب تانگیت نسبت به کیفیت آن بسیار مناسب است . این نوع چسب فشار قوی جهت چسباندن لوله‌های انتقال آب‌ و فاضلاب در تاسیسات صنعتی و ساختمانی مورد استفاده قرار می‌ گیرد. مواد پایه این چسب ، تتراهیدروفوران، متیل اتیل کتون، سیکلوهگزانون می باشد. 

مقاومت دمایی چسب بسته به نوع PVC-U از 0 تا 60+ درجه سانتی گراد می باشد. مقاومت شیمیایی آن‌ها نسبت به اسیدهای غیر ارگانیک بستگی به نوسانات لوله، زمان گیرایش، فشار اعمال شده، دما و نوع اسید دارد .

قیمت چسب تانگیت

ساخت و ساز

کاربرد

اکرولیک و اپوکسی

مواد اولیه

henkel

مدل

s.g.h

نام تجاری

قیمت چسب تانگیت

قیمت چسب تانگیت به دلیل حجم کمش نسبت به دیگر چسب های فشار قوی تانگیت ارزان تر است .و در ضمره چسب پی وی سی ارزان قیمت و با کیفیت قرار دارد. در مجموع قیمت چسب تانگیت هنکل نسبت به سایر چسب های pvc بسیار مناسب تر می باشد . و به دلیل قیمت اقتصادی و کیفیت مطلوبش پرطرفدارترین چسب های بازار می باشد . شما میتوانید انواع چسب های پی وی سی را از پایپ حاجی تهیه کنید .

محصولات مرتبط

یوشفیت نیوفلکس

سایلنت نیوفلکس

یوشفیت سوپر درین

پوشفیت پلیران

کاتالوگ محصولات پایپ حاجی

اخرین مقالات

گروه صنعتی سانا -کافلکس- عایق از اواخر سال ۱۳۸۰ به عنوان نماینده انحصاری شرکت L’ISOLANTE K-FLEX ایتالیا در زمینه فروش، مشاوره و نصب عایق های برودتی، حرارتی فوم K-FLEX فعالیت خود را در ایران آغاز نمود.این شرکت طی سال های گذشته موفق به انجام بزرگترین پروژه های عایقکاری مانند تاسیسات فازهای ۹ و ۱۰ پارس جنوبی، مخازن کروی، خطوط اتیلن و بوتن پتروشیمی جم، فازهای ۱ و ۲ پتروشیمی پردیس، تاسیسات پتروشیمی پارس، سکوی نفت سلمان و … شده است و سال ۱۳۸۵ به عنوان فروشنده و نماینده K-FLEX شناخته شد.در نهایت پس از چندین سال فعالیت موفق و موثر، استقبال صنایع مختلف و نبود دانش و تکنولوژی تولید این عایق ها در ایران، این شرکت موفق به کسب مجوز تأسیس کارخانه تولید عایق های فوم الاستومری از شرکت L’ISOLANTE K-FLEX در ایران شد و از سال ۱۳۹۰ تولید عایق های فوم الاستومری NBR – EPDM) K-FLEX) را در شهرستان ابهر واقع در استان زنجان آغاز نمود.